Tävlingsresultat

Resultat inofficiell lydnadstävling 16 december 2023

Klass 2

      (Bröt) - Marie Larsson & Malte, border terrier

Startklass

  1. 150,5 poäng - Nina Klevbo & Otto, korthårig vorsteh

  2. 142,0 poäng - Sophie Tegenfalk & Winter, engelsk springer spaniel

  3. 138,5 poäng - Emelie Tibbelin & Lykka, västgötaspets

Stort grattis till alla!

Resultat inofficiell lydnadstävling 25 november 2023

Klass 2

  1. 202,0 poäng - Kristina Berggren & Dundra, papillon

Klass 1

  1. 224,5 poäng - Eva Rangwe & Karma, jack russell terrier

  2. 191,0 poäng - Eva Rangwe & Lucas, jack russell terrier

  3. 148,0 poäng - Kristina Berggren & Bissa, papillon

  4. 056,5 poäng - Gunnel Landsberg & Cocos, västgötaspets

     (Bröt) - Brita Holm & Sälta, schapendoes

Startklass

  1. 169,0 poäng - Gunnel Landsberg & Lie, västgötaspets

  2. 163,0 poäng - Angelina Haller & Qaiza, labrador

  3. 119,0 poäng - Kristina Berggren & Såfi, papillon

  4. 084,0 poäng - Maarit Bäcklander & Assi, australian shepherd

     (133,0 poäng) - Angelina Haller & Jubla, schäfer

Stort grattis till alla!


Resultat officiell tävling NW1 TEM-B 28 oktober 2023

Totalen

  1. Ingela Sondell & Nelly, 100 poäng, 00:39,49
  2. Karolina Eriksson & Bailey, 100 poäng, 00:40,00
  3. Elisabeth Wachtmeister & Twix, 100 poäng, 00:42,12

Moment 1

  1. Anna Låhdö & Spot, 25 poäng, 00:05,47
  2. Karolina Eriksson & Bailey, 25 poäng, 00:06,15
  3. Madelaine Rörström & Bell, 25 poäng, 00:07,28

Moment 2

  1. Elisabeth Wachtmeister & Twix, 25 poäng, 00:08,46 SSE
  2. Sari Hjerppe & Tali, 25 poäng, 00:09,59
  3. Emmy Andersson & Doris, 25 poäng, 00:09,97 SSE

Moment 3

  1. Cathrine Löfgren & Zpeya, 25 poäng, 00:05,91
  2. Jenny Johansson & Diza, 25 poäng, 00:06,60
  3. Ingela Sondell & Nelly, 25 poäng, 00:07,43

Moment 4

  1. Madelaine Rörström & Bell, 25 poäng, 00:05,22
  2. Cathrine Löfgren & Zpeya, 25 poäng, 00:05,75
  3. Anna Låhdö & Spot, 25 poäng, 00:05,97

Stort grattis till alla!


Resultat inofficiell lydnadstävling 21 oktober 2023

Klass 2

  1. 197,5 poäng - Marie Sandberg & Doris, schäfer

    (121,0 poäng) - Kristina Berggren & Dundra, papillon

Klass 1

  1. 281,0 poäng - Kristina Berggren & Bissa, papillon

  2. 093,0 poäng - Gunnel Landsberg & Cocos, västgötaspets

  3. 050,0 poäng - Heléne Berzelius & Balder, cocker spaniel

    (252,5 poäng) - Gudrun Löfgren & Gibzon, kelpie

Startklass

  1. 186,5 poäng - Brita Holm & Sälta, schapendoes

  2. 165,0 poäng - Annette Florentinson-Holm & Enzo, storpudel

  3. 142,0 poäng - Gunnel Landsberg & Lie, västgötaspets

  4. 135,0 poäng - Angelina Haller & Jubla, schäfer

  5. 091,0 poäng - Kristina Berggren & Såfi, papillon

  6. 088,0 poäng - Maarit Bäcklander & Assi, australian shepherd

  7. 077,0 poäng - Hillevi Lööw & Lotta, korthårig collie

    (86,5 poäng) - Maria Forsman & Milou, miniature american shepherd

Stort grattis till alla!


Resultat inofficiell lydnadstävling 9 september 2023

Klass 1

  1. 196,5 poäng - Kristina Berggren & Bissa, papillon

  2. 174,0 poäng - Madeleine Fantl & Rossi, dobermann

Startklass

  1. 150,5 poäng - Kristina Berggren & Såfi, papillon

  2. 127,0 poäng - Hillevi Lööw & Lotta, korthårig collie

Stort grattis till alla!


Resultat inofficiell lydnadstävling 12 augusti 2023

Klass 1

  1. 196 poäng - Diana Ritzén & Layah, tervueren

  2. 151 poäng - Gunnel Landsberg & Cocos, västgötaspets

Startklass

  1. 155 poäng - Diana Ritzén & Freja, tervueren

  2. 143 poäng - Gunnel Landsberg & Lie, västgötaspets

  3. 141 poäng - Annelie Rindås & Doris, staffordshire bullterrier

  4. 133 poäng - Hillevi Lööw & Lotta, korthårig collie

  5. 055 poäng - Maria Forsman & Milou, miniature american shepherd

Stort grattis till alla!